Pływalnia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 27.

Sprawdź co, z tej okazji działo się na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole.

3

„Pomaganie jest dziecinnie proste” to hasło tegorocznego finału. Cel - zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla tych szpitali dziecięcych, które specjalizują się w najtrudniejszych diagnozach i udzielaniu pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Finały to nie tylko zbiórka, ale także setki wydarzeń odbywających się w Polsce i na całym świecie. Z okazji 27 finału WOŚP Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole włączył się, a jak żeby inaczej, w organizację kilku imprez sportowych na terenie miasta.

Kwestowanie zaczęło się już w sobotę na Hali Sportowej przy ul. Szkolnej, gdzie odbył się IV Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar WOŚP im. Daniela Gołdyna. Rywalizacja trwała od samego rana do późnego popołudnia. W zawodach wystąpiło kilkanaście drużyn a na trybunach zasiadło dziesiątki kibiców i sympatyków piłki nożnej. Wszystkie wpłaty, także wpisowe od każdej z drużyny, zostały przekazane w całości na rzecz WOŚP. W organizację turnieju włączyli się Przyjaciele Daniele.

Natomiast w niedzielę 13 stycznia na Pływalni Miejskiej zostały zorganizowane I Zimowe Mistrzostwa Miasta Koła w Pływaniu. Głównym organizatorem zawodów był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „HURAGAN”. W zmaganiach wzięło udział ponad stu zawodników, którzy rywalizowali w trzech blokach oraz kategorii open. Mistrzostwom towarzyszyły wielkie emocje sportowe. Dla zwycięzców z poszczególnych kategorii przygotowano pamiątkowe medale i dyplomy, a dla najlepszych zawodników statuetki.

Kolejnym wydarzeniem był Happening Biegowy Policz się z Cukrzycą na Stadionie Miejskim. Amatorzy biegania i marszu Nordic Walking pomimo nieprzyjaznych warunków licznie stawili się na starcie. Uczestnicy mieli do pokonania 5 km trasę biegnącą wzdłuż wałów nadwarciańskich i przez park 600-lecia. Na mecie każdy z uczestników został nagrodzony wielkim sercem WOŚP w postaci pamiątkowego medalu. Zwycięzcy biegu i marszu ponadto otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe. Współorganizatorem biegu było Stowarzyszenie Malinowa Mamba. Imprezą towarzyszącą happeningowi było morsowania i ognisko zorganizowane przez Morsy Koło.

12

Poniżej link z wynikami biegu oraz marszu Nordic Walking:

https://time4run.com.pl/imprezy/kolski-bieg-wosp/?fbclid=IwAR1mxCo_sxSGc-PevQoqH_FpxrcH9wMvSut1D8HBRdh1Oc6F6JuZFVuGWgI

Wszystkich zaangażowanych w przygotowanie poszczególnych wydarzeń cieszy z pewnością frekwencja i suma zebranych środków na rzecz WOŚP. Rywalizacja schodzi na drugi plan, najważniejsze jest chęć pomagania małym dzieciom.

WSPIERAJĄ NAS

Odwiedzin:

Dziś 17 | Wczoraj 57 | Tydzień 74 | Miesiąc 733 | Ogólnie 110491

Obecnie jest 14 gości i brak zalogowanych online

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI