Pływalnia

Bieg o Puchar Prezesa Firmy Wood-Mizer zamknął rywalizację trzeciego cyklu Grand Prix Koło 2019.

 DSC6697

 

W sobotę 01 czerwca 2019 r. przy zakładzie Firmy Wood-Mizer odbyły się finałowy bieg trzeciego cyklu Grand Prix Koło. W zawodach udział wzięło 151 biegaczy i 49 kijkarzy. Biegi kończące zmagania Grand Prix mają szczęście do pogody. Na ubiegłorocznym finale tropikalna wysoka temperatura sprawiła, że biegacze ostatkiem sił przekraczali linię mety niemal będąc na skraju omdlenia. Tym razem nie było tak ekstremalnie, ale słoneczna pogoda i wysoka temperatura nie ułatwiała uczestnikom zadania. Punktualnie o 10:30 zawodników wystartował gospodarz zawodów Prezes Firmy Wood-Mizer - Robert Bagiński.

Pierwsi linię mety przekroczyli kijkarze. Z trudnymi warunkami i 5-kilometrową trasę najlepiej poradził sobie Marcin Radomski z czasem 00:30:53. Można by powiedzieć, że tradycyjnie, ponieważ zawodnik Biegam w Sfetsze był zwycięzcą każdych zawodów tegorocznego cyklu. Drugi linię mety minął Włodzimierz Remisz zawodnik Geberit Team (00:31:42). Podium uzupełnił Krzysztof Nowacki z No Name Team (00:32:22).

W rywalizacji pań najszybszą zawodniczką była Kamila Kolberg z Kijkowe Trzemeszno (00:34:30). Na drugim miejscu finiszowała Miszczak Sylwia (00:35:11) reprezentująca klub New4You Team, a na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Szlachta-Panek (00:36:48) z Drużyna Mu!

Wśród biegaczy 10-kilometrową trasą najszybciej pokonał Krzysztof Nowosielski (MKS Run Team Dąbie), który jako pierwszy zameldował się na mecie z wynikiem 00:37:14. Na drugim miejscu przybiegł Przemysław Majda zawodnik Baszty Wyszyna (00:37:52), a na trzecim reprezentant Natural Born Runners – Mateusz Maroszczyk (00:38:44).

W rywalizacji kobiet najszybszą zawodniczką okazała się przedstawicielka No Name Team – Michalina Walczak Pecyna, która na mecie uzyskała wynik 00:43:37. Drugie miejsce zajęła Marta Marszałek z Geberit Team (00:45:13). Trzecia linię mety przekroczyła zawodniczka No Name Team – Justyna Wałowska (00:45:31).

Najlepszą drużyną ostatniego biegu Grand Prix Koło 2019 została ekipa gospodarzy Wood-Mizer przed No Name Team i drużyną Koło Biega.

Bezpośrednio po zakończonych zawodach odbyła się ceremonia dekoracji zwycięzców w klasyfikacji generalnej całego cyklu Grand Prix. Najlepszym biegaczem został Krzysztof Nowosielski z Dąbia, który wyprzedził Mateusza Maroszczyka i Przemysława Majdę.

Wśród Pań najlepszą zawodniczką została Michalina Walczak-Pecyna z Budzisławia Starego przed Justyną Wałowską i Martą Marszałek.

W klasyfikacji generalnej Nordic Walking pierwsze miejsce wywalczył Marcin Radomski z Płocka. Drugi był Włodzimierz Remisz. Podium uzupełnił Romuald Baranowski. W generalce kobiet pierwsze miejsce zajęła Kamila Kolberg – mieszkanka Zieleni, druga była Sylwia Miszczak. Na najniższym stopniu podium zameldowała się Grażyna Tylak.

Tytuł najlepszej drużyny przypadł ekipie Koło Biega. Drugie miejsce zajął zespół Wood-Mizer a trzecią lokatę zajęła drużyna Geberit Team.

Podczas każdej edycji zawodów wśród biegaczy prowadzone są klasyfikację wiekowe. Pełną listę uhonorowanych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych dostępna jest pod linkiem https://foxter-sport.pl/bieg-o-puchar-prezesa-firmy-wood-mizer

Organizacja Grand Prix Koło wymaga sporych nakładów finansowych i zasobów ludzkich. Dyrektor MOSiR w Kole Jarosław Kawka pragnie podziękować firmie Geberit Produkcja, Wood-Mizer i Andre Abrasive Articles oraz stowarzyszeniu Malinowa Mamba, a także 4 Drużynie Starszoharcerskiej przy SP w Łubiance, OSP Koło nad Wartą, PCK w Kole i UKS Maratończyk Koło za wkład w przygotowanie tegorocznego cyklu. O sukcesie i realizacji projektu, decydują często detale, dlatego warto podkreślić wasze wyjątkowe zaangażowania i profesjonalizm. W imieniu organizatorów III cyklu Grand Prix Koła dziękujemy wszystkim miłośnikom biegania i amatorom Nordic Walking za start w poszczególnych zawodach i serdecznie zapraszamy do wzięcia w kolejnej edycji.

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/pg/MOSiRKolo/photos/?tab=album&album_id=1207552322751831

 

SPORTY WALKI KOŁO

WSPIERAJĄ NAS

Odwiedzin:

Dziś 0 | Wczoraj 67 | Tydzień 430 | Miesiąc 1410 | Ogólnie 124112

Obecnie jest 6 gości i brak zalogowanych online

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI