Pływalnia

PLEJADA Mistrzem Kolskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej!!!

Plejada nie zmarnowała szansy! W hicie kolejki zagrała na remis. Zawodnicy Balu 30 Company muszą zadowolić się wicemistrzostwem i wyróżnieniem indywidualnym dla najlepszego strzelca ligi. KKSiacy obrońcy tytułu zakończyli rozgrywki na piątym miejscu.

lpn2020plejada

Hitem sobotnich rozgrywek miał być pojedynek pomiędzy pierwszą a drugą drużyną tabeli, czyli Plejadą i Balu 30 Company. To właśnie między tymi drużynami rozgrywała się sprawa mistrzostwa ligi. Oba zespoły miały na swoim koncie po 38 pkt. a o kolejności drużyn w tabeli decydował wynik pierwszego spotkania. Przed bezpośrednim pojedynkiem, w ramach XVI kolejki, nie oczekiwanie ekipa Balu nieznacznie przegrała z KKSem (0:1), czym jeszcze bardziej skomplikowała sobie sytuację. Na dodatek chwilę wcześniej Plejada zdobyła swoje najłatwiejsze 3 punkty w tym sezonie gdyż TAF Team Koło oddał mecz walkowerem. By zachować szanse na zdobycie mistrza piłkarze Balu musieli po prostu wygrać z Plejadą, z kolej Plejadzie wystarczył remis. Wszystko to sprawiało, że zgromadzeni w hali MOSiR kibice mogli spodziewać się ekscytującego meczu i wyprzedzając fakty z pewnością się nie zawiedli. Świadomi stawki meczu piłkarze Plejady przystąpili do spotkania lekko sparaliżowali a Balu żądni zwycięstwa od samego początku mocno zaatakowali. Już w 3 minucie wynik spotkania otworzył Krystian Strzeliński wykorzystując niefrasobliwość obrony Plejady. Z każdą minutą mecz nabierał tempa i kreowane akcje przez obie drużyny stawy się coraz groźniejsze. Jeszcze przed przerwą wyrównał Michał Nowakowski, który precyzyjnym strzałem wykończył składną akcję zespołu. W drugiej połowie Plejada dłużej utrzymywała się przy piłce i częściej przebywała pod bramką Balu, jednak nawet mając przewagę dwóch zawodników w polu nie była w stanie wstrzelić się w bramkę przeciwnika. Z upływem czasu oddała inicjatywę i skupiła się na obronie. Mecz zakończył się remisem 1:1, co oznaczało, że gracze Plejady mogli już cieszyć się z mistrzostwa ligi. W ostatniej kolejce zespół Balu 30 Company na luzie i wysoko wygrał z Fanatykami 6:1. Kolejne dwa gole do strzeleckiego dorobku dołożył Igor Gołdyn, który w sumie przez cały sezon strzelił 45 bramek. Wyprzedził drugiego w klasyfikacji Krystiana Gaja z KKSu aż o 17 trafień. Tak więc prócz wicemistrzostwa kapitan Balu zgarnął statuetkę dla najlepszego strzelca ligi. Wracając do wyników XVIII kolejki Plejada kolejny raz zremisowała, tym razem 2:2 z KPP Koło. Podsumowując dorobek nowego mistrza w 18 meczach Plejada zgromadziła 43 punktu, 13 razy wygrywając, 4 remisując i tylko 1 raz doznając goryczy porażki. Najskuteczniejszym zawodnikiem Plejady był Krzysztof Cichos, który zdobył 13 bramek.

lpn2020marzec

 

Od KKS-u ustępującego mistrza z pewnością można było oczekiwać więcej. Piąte miejsce zdecydowanie poniżej możliwości i ambicji zespołu. Choć KKSiacy przegrali przez cały sezon tylko dwa spotkania to aż siedmiokrotnie gubili punkty remisując swoje mecze. Z drugiej strony mecze z udziałem KKSu gwarantowały zawsze dużo emocji do ostatniego gwizdka. W sobotę KKS wygrał z Balu 30 Company 1:0, zremisował 2:2 z KPP Koło i pokonał 4:0 Dagraf. Poniżej prezentujemy wszystkie wyniki sobotnich rozgrywek.

wyniki lpn marzec 2020

lpn 2020 tabela

 

 

SPORTY WALKI KOŁO

WSPIERAJĄ NAS

Odwiedzin:

Dziś 28 | Wczoraj 26 | Tydzień 28 | Miesiąc 630 | Ogólnie 126725

Obecnie jest 11 gości i brak zalogowanych online

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI