Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

Bieg o Puchar Prezesa Firmy Wood Mizer Kulai i Walczak najlepsi w biegu, Radomski i Mielecka w NW

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 15 Czerwiec 2021  11:34:21
zdjęcie pucharów
Słoneczna, nieco duszna aura, towarzyszyła uczestnikom drugiego biegu cyklu Grand Prix Koło 2021, który w minioną sobotę odbył się na Stadionie Miejskim MOSiR w Kole. Tym razem zawodnicy rywalizowali o Puchar Prezesa Firmy Wood Mizer. W zależności od konkurencji uczestnicy zmagali się z 5 lub 10 km dystansem. Na starcie stanęło 107 biegaczy i 31 kijkarzy. Otwarcia zawodów dokonał Robert Bagiński - Prezes Zarządu Wood Mizer, który punktualnie o godzinie 9:00 dał sygnał do startu.

Jako pierwszy linię mety minął Marcin Radomski, który przemaszerował trasę w czasie 34:44. Dla zawodnika klubu Biegam w Sfetsze było to drugie zwycięstwo z rzędu w tegorocznym cyklu. Tuż za nim linię mety minęła najlepsza z pań - Agnieszka Mielecka. Mistrzyni świata w Nordic Walking z 2018 roku uzyskała czas 34:52. Na drugim miejscu wśród panów uplasował się Szymon Sypniewski (36:50). Jako trzeci linię mety przekroczył Marcin Żurawik (37:13). Wśród pań druga była Kamila Kolberg (37:15), trzecia zaś Małgorzata Safandowska (37:19).

Wśród biegaczy triumfował Taras Kulaj. Zawodnik Triton Konin pokonał 10 kilemetrową trasę w czasie 36:39. Drugie miejsce  wywalczył Marcin Wojewoda (37:30) z Koło Biega. Trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Nowosielskiemu (37:56) z Dąbia.

W rywalizacji Pań najszybszą zawodniczką była Michalina Walczak z No Name Team, która uzyskała czas 42:26. Na drugim miejscu uplasowała się Justyna Wałowska (42:56) również zawodniczka No Name Team, a na trzecim Andżelika Niklewicz (43:10) z MLUKS Triathlon Koło.

Rywalizację drużynową wygrali zawodnicy Koło Biega. Drugie miejsce zajęła ekipa No Name Team. Trzecią lokatę zajęła drużyna Geberitu.

Kolejny bieg w ramach piątej edycji Grand Prix Koło odbędzie się 26 czerwca, również na Stadionie Miejskim MOSiR w Kole. Gospodarzem biegu będzie firma Andre Abrasive Articles.