Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

MIASTO I MUNDUROWI DZIECIOM. MOC ATRAKCJI NA STADIONIE

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 02 Czerwiec 2022  09:28:54
uczestnicy dnia dziecka
uczestnicy dnia dziecka
Po dwóch latach zawieszenia, spowodowanej pandemią koronawirusa Covid-19, na Stadionie Miejski przy ul. Sportowej powrócił Festyn Rekreacyjny Miasto i Mundurowi Dzieciom. Wydarzenie to zostało zorganizowane z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu dla dzieci i młodzieży z kolskich placówek oświatowych. Organizatorami festynu byli: Urząd Miejski w Kole, Komenda Powiatowa Policji w Kole, Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole. W programie imprezy zaplanowano turnieje, konkurencję sportowe oraz mnóstwo dodatkowych atrakcji.

 

Dzisiejszy festyn rozpoczął się od zawodów sportowo-rekreacyjnych „Przedszkolaki na sportowo”, w którym wzięło 9 przedszkoli reprezentowanych przez 12 osobowe drużyny. Bardzo zacięta rywalizacja spowodowała, że zwycięzcami ogłoszono wszystkich uczestników, gdyż najważniejszym celem turnieju była dobra zabawa oraz popularyzacji sportu i kultury fizycznej wśród najmłodszych. Następnie rozegrano turniej dla szkół podstawowych klas I-III o nazwie „1001 Gra”. Podobnie jak w poprzednim turnieju uczestnicy musieli wykazać się znakomitą sprawnością fizyczną. Najlepszą drużyną okazała się być ta ze Szkoły Podstawowej nr 1, która wyprzedziła kolejno SP nr 4, SP nr 5, i SP nr 2. Równolegle na bieżni lekkoatletycznej odbywały się biegi sztafetowe na dystansie 6 x 400 m dla klas IV-VI oraz VII-VIII drużyn mieszanych. Tutaj też najlepiej zaprezentowali się uczniowie z „Jedynki” zwyciężając w obu kategoriach. Ponadto w różnych lokalizacjach na terenie stadionu wszyscy uczestnicy mogli spróbować swoich umiejętności w różnych dyscyplinach. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji piecze sprawowali członkowie kolskich stowarzyszeń m.in. Klub Sportowy Siatkarz Koło, MKS Olimpia Koło, Kolski Klub Sportów Walki, Malinowa Mamba, MTB Koło, OSP Koło nad Wartą i Odział Sportowy przy SP 2.

Przez cały przebieg festynu Komenda Powiatowa Policji w Kole, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole, Związek Harcerstwa Polskiego - Hufiec Koło, Polski Czerwony Krzyż - Rejonowy Oddział w Kole, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Koło, Placówka Straży Granicznej w Kaliszu, 6 batalion chemiczny Sił Powietrznych ze Śremu oraz Straż Miejska w Kole zapewniały uczestnikom szereg bardzo efektownych i interesujących atrakcji. Dla uczestników przygotowano prezentację strażackich wozów bojowych, policyjnego motocykla i radiowozów, sprzętu i wyposażenia służb mundurowych, demonstrację tresury psa, pokaz udzielania pierwszej pomocy, prezentacje zabytkowych samochodów, malowanie tatuaży czy grillowanie kiełbasek. Uatrakcyjnieniem festynu były dmuchane zamki i zjeżdżalnie ufundowane przez Urząd Miasta przed którymi tradycyjnie ustawiały się długie kolejki.

Zorganizowanie tak dużej i wspaniałej imprezy nie byłoby możliwie gdyby nie wsparcie sponsorskie firmy Sokołów S.A. o. Zakładów Mięsnych w Kole, firmie Wood Mizer, Geberit Produkcja Sp. z o. o. zakład Koło, Restauracji Beefteka, Sieci Pizzerii K2 oraz Firmie Kupiec za co Organizatorzy serdecznie dziękują.