Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

Biegowe święto dla najmłodszych - biegi dziecięce i młodzieżowe 42 Biegu Warciańskiego

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 27 Wrzesień 2022  12:05:48
bieg warciański stadion
bieg warciański stadion
Stadion Miejski w Kole po raz kolejny stał się areną zmagań najmłodszych miłośników sportu. W niedzielne przedpołudnie odbyły się bowiem biegi dla dzieci w wieku od 5 do 16 lat w ramach 42 Biegu Warciańskiego. Na linii startu zameldowało się blisko 900 biegaczy. Pomimo rywalizacji nie zabrakło pozytywnych emocji i dobrej zabawy.

W niedzielę 25 września na Stadionie Miejskim MOSiR przy ul. Sportowej odbyły się biegi dziecięce i młodzieżowe im. Ryszarda Sowińskiego w ramach 42 Międzynarodowego Biegu Warciańskiego.  Dla uczestników zaplanowano 9 biegów na różnych dystansach, od 150 do 1000 metrów. Dystans uzależniony był oczywiście od wieku sportowców. Najmłodszą startującą kategorią były dzieci w wieku przedszkolnym z rocznika 2017 i młodszych a najstarszą grupę stanowili zawodnicy roczników 2007 i 2008. Wszystkie biegi odbywały się na bieżni lekkoatletycznej. Łącznie wystartowało 869 biegaczy.

Celem niedzielnych zawodów było przede wszystkim zaszczepienie wśród najmłodszych pozytywnych emocji, jakie daje ruch i radość z biegania. Każde dziecko mogło poczuć jakie to wspaniałe uczucie przebiec zakładany dystans, przy dopingu publiczności, pokonując własne słabości. Mimo wysiłku na linii mety radości i uśmiechów nie brakowało. Każdy mógł poczuć się jak zwycięzca, otrzymując okolicznościowy medal. Ponadto firmy Geberit i Agronas przygotowały pakiet upominkowy. Z kolej najlepsza trójka poszczególnych biegów mogła stanąć na podium gdzie przy fleszach fotoreporterów i dźwiękach fanfar oddebrać statuetkę i nagrodę ufundowaną przez przedsiębiorstwa Andre, Wood-Mizer i Kupiec. Nad sprawnym i sprawiedliwym przebiegiem zawodów czuwali członkowie stowarzyszenia Malinowa Mamba i Koło Biega oraz nauczyciele kolskich szkół podstawowych a o bezpieczeństwo zawodników zadbał Zarząd Rejonowy PCK w Kole.

W czasie trwania imprezy, dzieci mogły również skorzystać z szeregu atrakcji dostępnych na terenie stadionu. Przygotowano między innymi: dmuchany plac zabaw, prezentację wozu strażackiego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole i samochodu policyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz wspólne grillowanie z Hufcem ZHP Koło kiełbasek przekazanych przez Sokołów S.A.

Pełna klasyfikacja wszystkich biegów dziecięcych i młodzieżowych 42 Biegu Warciańskiego znajduje się poniżej.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji pragnie podziękować wszystkim organizacją
i przedsiębiorstwom za udzieloną pomoc oraz wsparcie finansowe i organizacyjne w przeprowadzeniu niedzielnych zawodów.

Wyniki  poszczególnych roczników w załącznikach poniżej:

Załączone pliki