Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

Paszkiewicz i Głogowski wygrywają 42 Międzynarodowy Bieg Warciański. Gajda z życiówką.

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 31 Październik 2022  16:25:31
bieg warciański 2022
42 edycja Biegu Warciańskiego przyciągnęła do Koło blisko pół tysiąca biegaczy z całej Polski. Najszybciej 10 kilometrową trasę pokonali Izabela Paszkiewicz i Adam Głogowski. Tuż za podium bieg ukończył Kuba Gajda.

477 biegaczy zgromadziła wczorajsza, 42 edycja Międzynarodowego Biegu Warciańskiego. Jak co roku zawodnicy wyruszyli na trasę biegu punktualnie o godzinie 11.30 z parku St. Moniuszki. Po raz kolejny do Koła zjechała czołówka polskich biegaczy.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Adam Głogowski. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski uzyskał czas 30:13. Głogowski o 27 sekund wyprzedził drugiego na mecie Andrzeja Rogiewicza (30:40), a podium dopełnił Dawid Borowski (30:43).Na czwartej pozycji bieg ukończył Kuba Gajda, który do trzeciego zawodnika stracił zaledwie 6 sekund. Zawodnik MLUKS Triathlon Koło uzyskał czas 30:49. Wynik ten stał się jego nowym rekordem życiowym, a zarazem okazał się najlepszym czasem wśród lokalnych biegaczy, gdyż w historii kolskiego biegania, nikt tak szybko jeszcze nie biegał. Gajda oprócz triumfu w klasyfikacji najszybszego zawodnika z powiatu kolskiego otrzymał również nagrodę w kategorii wiekowej M19.Każdy kolejny start Kuby i osiągnięte przez niego wyniki, zbliżają go do  elity polskich biegaczy. Zeszłoroczny bieg warciański ukończył jako 8 zawodnik, natomiast w tym roku był już 4. Liczymy, że jego forma będzie tylko wzrastać, co pozwoli mu w przyszłorocznych zawodach  stanąć na podium.

Wśród kobiet zdecydowaną faworytką zawodów była Izabela Paszkiewicz. Tryumfatorka z przed roku, z tej roli wywiązała się znakomicie. Multimedalistka Mistrzostw Polski prowadziła od startu do mety i finiszowała z czasem 32:47. Zwyciężczyni Izabela Paszkiewicz wypracowała przewagę aż 1 minuty 12 sekund nad kolejną zawodniczką. Na drugim miejscu uplasowała się Sabina Jarząbek – 33:59. Zawodniczka z Kielc poprawiła swój zeszłoroczny wynik o jedną lokatę. Na trzeciej pozycji z wynikiem 34:14 uplasowała się Iwona Bernardelli.

Tradycyjnie nagrodzeni zostali, także najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy z powiatu kolskiego oraz najlepsza kolanka i kolanin. W powiecie wśród Pań triumfowała Justyna Wałowska przed Michalina Walczak-Pecyną i Moniką Wojciechowską, wśród Panów wygrał oczywiście Kuba Gajda pokonując Wiktora Kujawę i Łukasza Wojnickiego. Najlepszą zawodniczką z Koła okazała się Monika Wojciechowska przed Nadią Wielgus i Małgorzatą Nowacka. W rywalizacji mężczyzn z Koła wygrał Łukasz Wojnicki, który wyprzedził Marcina Wojewody i Dawida Kożuchowskiego.
Ponadto uhonorowano zwycięzców w 14 kategoriach wiekowych.

Na starcie niedzielnych zawodów stanęli również zawodnicy rywalizujący w marszu nordic walking. W kategorii generalnej kobiet na najwyższym stopniu podium uplasowała się Żaneta Czerniejewska. Drugie miejsce przypadło Darii Dąbrowskiej, trzecie zaś Renacie Namyślak. Kategorię mężczyzn wygrał Marcin Kurzawiński. Drugie miejsce zajął Marcin Żurawik. Na ostatnim stopniu pudła zameldował się Dariusz Przyczyna.

Pełna klasyfikacja zwycięzców 42 Biegu Warciańskiego znajduję się na stronie internetowej biegu.

Po raz kolejny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji pragnie podziękować wszystkim sponsorom, stowarzyszeniom i służbą mundurowym za udzielone wsparcie w przygotowaniu i przeprowadzeniu najważniejszej imprezy sportowej w mieście. Jesteśmy świadomi, że w przyszłym roku, nas Organizatorów czeka jeszcze większe wyzwanie, gdyż w ramach 43 Międzynarodowego Biegu Warciańskiego odbędą się 12 PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet.

Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy. Zachęcamy do śledzenia komunikatów na stronie www.mosir.kolo.pl oraz profilu facebookowym, gdzie będziemy informować o najważniejszych wydarzeniach.