Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

Łukasz Wojnicki i Monika Wojciechowska zwycięzcami biegu o Puchar Malinowej Mamby

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 22 Maj 2023  12:35:51
start biegu Grand prix
Łukasz Wojnicki i Monika Wojciechowska zwycięzcami biegu a Robert Kowalak i Marta Juszczak najlepsi w nordic walking w zawodach o Puchar Malinowej Mamby. Grand Prix Koło 2023 rozstrzygnięte. 20 maja odbył się ostatni bieg tegorocznej edycji Grand Prix Koło. Biegacze i kijkarze w Dąbrowicach Starych rywalizowali o Puchar Malinowej Mamby. Zwycięzcami biegu okazali się Łukasz Wojnicki i Monika Wojciechowska. Najlepszymi w nordiku byli Robert Kowalak i Marta Juszczak. Sobotnie zawody przyniosły ostateczne rozstrzygnięcia VII cyklu Grand Prix Koła w obu konkurencjach. Królowymi 2023 roku zostały Monika Wojciechowska i Marta Juszczak. Męską rywalizację pewnie wygrali Łukasz Wojnicki i Robert Kowalak.

Sobotni bieg o Puchar Malinowej Mamby był wyścigiem zamykającym VII edycję Grand Prix Koła. Zawody odbyły się w Dąbrowicach Starych. Biuro zawodów, start i meta usytuowane były przy byłej Restauracji Gościniec Zerwikaptur. Trasa biegu poprowadzona była duktami i drogami okolicznych lasów. Biegacze mierzyli się z 10 kilometrowym dystansem a kijkarze tradycyjnie ścigali się na odcinku 5km.  Wreszcie pogoda sprzyjała aktywnością i szybkiemu bieganiu. Na linii startu stanęło 173 zawodników.  Bieg wystartowany został równo o godzinie 09:00.

W tym biegu pierwsi na kresce meldowali się zawodnicy nordic walking. Męską rywalizację zdominował Robert Kowalak. Zawodnik z Kostrzyna uzyskał czas 33:12. Drugie miejsce wywalczył Radosław Wypychowski (34:50) a podium uzupełnił Włodzimierz Remisz (35:36). Wśród Pań najszybsza okazała się być Marta Juszczak. Wyniki jaki uzyskała zawodniczka Triton Konin to 35:40. Na drugie stopniu podium uplasowała się Żaneta Czerniejewska (36:53). Trzecie miejsce zajęła Marianna Jóźwiak (37:09).

Wśród biegaczy jako pierwszy finiszował Łukasz Wojnicki, który do mety dotarł z czasem 36:48. Tym samym zawodnik Andre Team potwierdził znakomitą formę, gdyż było to jego trzecie zwycięstwo w tegorocznym cyklu Grand Prix Koło. Drugie miejsce zajął Marcin Wojewoda (37:38) a trzecie Damian Berczyński (37:54). W biegu kobiet najlepiej poradziła sobie Michalina Walczak - Pecyna z No Name Team (41:26). Jako druga na finiszu zameldowała się Monika Wojciechowska (41:46). Podium uzupełniła Justyna Wałowska (42:14).

W klasyfikacji drużynowej o Puchar Malinowej Mamby zwyciężyła ekipa No Name Team, zdecydowanie wyprzedzając drużyny Triton Konin i Kolka Team.

Bieg o Puchar Malinowej Mamby był ostatnim biegiem tegorocznego Cyklu Grand Prix Koło 2023. Bezpośrednio po zawodach dokonano podsumowania VII edycji tej imprezy.  Bezsprzecznie piękny klimat lasów dąbrowickich i przebijające się przez korony drzew słońce dodały ceremonii specyficznego i urokliwego klimatu. W klasyfikacji biegu OPEN Kobiet najlepszą zawodniczką okazała się być Monika Wojciechowska z Kolka Team. Drugi stopień podium przypadł Michalinie Walczak - Pecynie a trzeci Justynie Wałowskiej. Wśród Panów w klasyfikacji OPEN bezsprzecznym mistrzem został Łukasz Wojnicki reprezentant Andre Team. Drugie miejsce wywalczył Marcin Wojewoda. Na najniższym stopień pudła wskoczył Przemysław Majda. Najlepszą drużyną roku 2023 została drużyna No Name Team. Puchar za drugie miejsce wywalczyła ekipa Triton Konin a za trzecie Kolka Team. W sobotę poznaliśmy rozstrzygnięcia we wszystkich kategoriach wiekowych, które przedstawiają się następujące:

M 50-59: 1. Jacek Rusin 2. Dariusz Urbaniak 3. Krzysztof Nowacki;

M 60+: 1. Marek Bocian 2. Ryszard Woźniak 3. Marek Świtaj.

W dyscyplinie nordic walking klasyfikacji OPEN Pań pierwsze miejsce zapewniła sobie Marta Juszczak z Triton Konin. Drugie miejsce przypadło Mariannie Jóźwiak. Na najniższym stopniu podium stanęła Żaneta Czerniejewska. Męską generalkę klasyfikacji OPEN pewnie wygrał Robert Kowalak z Nordic Sport 2021/Walka Kostrzyn. Drugie miejsce zajął Rodosław Wypychowski, trzecie zaś Włodzimierz Remisz.

Jak zawsze na zakończenie każdego cyklu Organizatorzy Grand Prix Koła dziękują zawodnikom za liczny udział w zawodach a także serdecznie zapraszają do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji. Zachęcamy do śledzenia komunikatów na stronie www.mosir.kolo.pl oraz profilu Facebookowym.