Pływalnia

Biegiem policzyli się z cukrzycą

bieg medal

Blisko 200 amatorów biegania i miłośników Nordic Walking wzięło udział w drugiej edycji kolskiego biegu „Policz się z cukrzycą” wspierając działania WOŚP.

2 Kolski Bieg Policz się z cukrzycą zorganizowano w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę w całej Polsce odbyło się 167 takich biegów, w których łącznie udział wzięło 32,5 tys. chętnych. W kolskim biegu wystartowało 142 biegaczy i 52 kijkarzy. Start i meta biegu zlokalizowane były na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej. Trasa przebiegała przez park miejski i nadwarciańskie wały przeciwpowodziowe. Jako pierwszy 5 kilometrową trasę pokonał Przemysław Majda przed Dominikiem Torzewskim i Dominikiem Urbaniakiem. Wśród pań najszybsza była Michalina Walczak-Pecyna przed Justyną Wałowską i Moniką Wojciechowską. Najlepiej marszującym uczestnikiem został Szymon Sypniewski, który wygrał z Radosławem Namyślakiem i Markiem Krzyżańskim. Wśród kobiet tryumfowała Sylwia Miszczak, która wyprzedziła Renatę Zagłobę i Żanetę Czerniejewską. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Po biegu każdy mógł ogrzać się przy ognisku lub schłodzić się w basenie razem z kolskimi morsami. Organizatorami biegu było Stowarzyszenie Malinowa Mamba, Koło Biega oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole. Sponsorem głównym wydarzenia była firma Sokołów SA, która ufundowała m.in. pakiety i nagrody dla zwycięzców.