Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

Bieg o Puchar Malinowej Mamby na zamknięcie rywalizacji w V cyklu Grand Prix Koło

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 06 Lipiec 2021  12:09:59
logotyp malinowa mamba
Bieg o Puchar Prezesa Malinowej Mamby zakończył rywalizację piątej odsłony cyklu Grand Prix Koło 2021. Finałowy bieg odbywał się na dwóch dystansach. Dla kijkarzy wyznaczono 5 km trasę, zaś biegacze mieli do pokonania klasyczne 10 km. Łącznie linię mety minęło 122 zawodników.

Zwycięzcą w biegu został Taras Kulaj z Triton Konin. Jego wynik na mecie to 34:49. Drugie miejsce wywalczył Łukasz Wojnicki  (36:46), a trzeci był Marcin Wojewoda (37:00). Wśród kobiet wygrała tym razem Michalina Walczak. Zawodniczka NO Name Team uzyskała czas 41:14. Drugie miejsce wywalczyła Andżelika Niklewicz (42:37). Jako trzecia na metę wbiegła Justyna Wałowska (42:54).

W rywalizacji kijakarzy zwyciężali faworyci. Ponownie najlepsza wśród Pań była Agnieszka Mielecka. Zawodniczka KS Idmar Racing Team uzyskała czas 35:55. Drugą lokatę wywalczyła Kamila Kolberg (36:15), a trzecia była Małgorzata Safandowska (36:36). Wśród Panów również bez niespodzianek. Zwyciężył Marcin Radomski reprezentant NW Człapski Team dotarł do mety w czasie 36:38. O drugim miejscu zadecydowały centymetry. Nieznacznie szybciej linię mety minął Marcin Żurawik, który z Szymonem Sypniewskim wygrał dosłownie o długość buta. Obu Panom stoper wskazał czas 36:53.

Najlepszą drużyną ostatniego biegu Grand Prix Koło 2021 została ekipa Koło Biega przed No Name Team i drużyną Geberit Team.

Bieg o Puchar Malinowej Mamby przyniósł również rozstrzygnięcia w klasyfikacjach końcowych. Taras Kulaj wygrywając sobotnie zawody przypieczętował wygraną w klasyfikacji generalnej OPEN Mężczyzn. Drugą lokatę wywalczył Łukasz Wojnicki z Kutna. Mistrz poprzedniej edycji Grand Prix Koło - Marcin Wojewoda (Koło Biega) uplasował się tym razem na trzecim stopniu podium.

Wśród Pań pierwsze miejsce w klasyfikacji OPEN zajęła Michalina Walczak. Zawodniczka No Name Team w tegorocznym cyklu dwukrotnie była druga oraz dwa razy zajmowała pierwszą lokatę. Zwycięstwo w generalce przyniósł tryumf w ostatnim biegu. Na drugim miejscu podium stanęła Andżelika Niklewicz  (MLUKS Triathlon Koło). Analogicznie jak u panów również u pań Mistrzyni z roku 2020 Justyna Wałowska zajęła tym razem trzecią lokatę.

Poznaliśmy również zwycięzców w sklasyfikowanych ośmiu kategoriach wiekowych (3 kobiecych i 5 męskich), które przedstawiają się następująco:

M-50: 1. Marek Bocian, 2. Dariusz Urbaniak, 3. Krzysztof Rakowicz,

M-60: 1. Krzysztof Chrzanowski, 2. Ryszard Woźniak, 3. Jan Olszewski.

O zaliczeniu do grupy wiekowej decydował rok urodzenia zawodnika.

Podium w klasyfikacji generalnej OPEN Nordic Walking Mężczyzn identyczne jak w poprzedniej edycji. Pierwsze miejsce zajął Marcin Radomski. Zawodnik NW Człapski Team jest dominatorem cyklów Grand Prix Koło. Trzeci raz z rzędy tryumfuje w tej imprezie, w dodatku wygrywając każdy poszczególny start. Na drugie miejsce wskoczył Marcin Żurawik (New 4 You Team). Najniższy stopień podium przypadł Szymonowi Sypniewskiemu (Geberit Team).

Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła debiutująca w cyklu Grand Prix Koło Agnieszka Mielecka (KS Idmar Racing Team). Drugie miejsce zajęła Kamila Kolber (Kijkowe Trzemeszno). Trzecią lokatę zajęła Małgorzata Safandowska (WKB Maratończyk/Parakulos Kowal).

Klasyfikację drużynową wygrywa Koło Biega (suma czasów 4:13:22) przed No Name Team (4:15:06) i Geberit Team (4:51:28).

Organizatorzy V cyklu Grand Prix Koła pragną podziękować wszystkim biegaczom i kijkarzom za udział w biegach oraz serdecznie zapraszają do uczestnictwa w następnej edycji.