Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

41 Międzynarodowy Bieg Warciański - Biegi Dziecięce i młodzieżowe im. Ryszarda Sowińskiego

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 09 Listopad 2021  18:30:40
LOGOTYP BIEGU WARCIANSKIEGO
LOGOTYP BIEGU WARCIANSKIEGO
Różnorodność dystansów, profesjonalna bieżnia lekkoatletyczna i jesienna aura – to wszystko czekało na uczestników biegów dziecięcych i młodzieżowych w ramach 41 Międzynarodowego Biegu Warciańskiego na kolskim stadionie. W zmaganiach wzięło 593 młodych amatorów biegania. Niedzielne zawody były pierwszymi zawodami upamiętniającymi Ryszarda Sowińskiego - pomysłodawcy Biegu Warciańskiego.

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, na bieżni lekkoatletycznej Stadionu Miejskiego w dn. 7 listopada zorganizowano zawody dla najmłodszych adeptów biegania. Program imprezy przewidywał rywalizację dziewczynek i chłopców na dziewięciu różnych dystansach. Zawody otworzył bieg na dystansie 150 metrów, na którym ścigały się przedszkolaki z rocznika 2016 i młodszych. Następnie przeprowadzono biegi na 200, 250, 300, 400, 500, 600 i 800 metrów oraz zamykający imprezę wyścig na 1000 metrów dla młodzieżowców w wieku 14-15 lat. W sumie na starcie niedzielnych biegów stanęło 277 dziewczynek oraz 316 chłopców. Pucharami i nagrodami ufundowanymi przez firmy: Andre Abrasive Articles, Wood-Mizer oraz Kupiec uhonorowano tych biegaczy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach. Na pozostałych uczestników czekał medal oraz upominek od firm: Geberit, Sokołów i Agronas. Pełną klasyfikację poszczególnych biegów zamieszczamy poniżej.

Ważnym wydarzeniem niedzielnych zawodów było uczczenie pamięci pomysłodawcy
i pierwszego organizatora Biegu Warciańskiego - Ryszarda Sowińskiego. Pan Sowiński wniósł istotny wkład w rozwój kolskiego sportu a jego działalność i postawa może stanowić wzór osobowy dla dzieci i młodzieży dlatego w uznaniu zasług każda kolejna edycja Biegów Dziecięcych i Młodzieżowych będzie nosiła jego imię.

Załączone pliki