Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 23 Listopad 2021  10:07:15
uczestnicy maratonu
uczestnicy maratonu
II edycja charytatywnego „Maratonu 24 h Pod dachem” W miniony weekend (20-21 listopada) na hali sportowej MOSiR w Kole odbył się charytatywny „Maraton 24 h Pod dachem”, którego celem było zgromadzenie środków na potrzeby stowarzyszenia OSP Koło nad Wartą.

W sobotę punktualnie o godzinie 10.00 w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole wystartował drugi charytatywny „Maraton 24 h Pod dachem”. Uczestnicy imprezy przez całą dobę na stacjonarnych urządzeniach treningowych podczas biegu lub jazdy na rowerze starali się „wykręcić” jak największą ilość kilometrów. Warunkiem udziału w wydarzeniu przede wszystkim była pozytywna energia i chęć pomagania innym. Zaangażowanie i wysiłek uczestników był przeliczany na złotówki. Każdy przejechany kilometr zasilał konto zbiórki w wysokości 2 zł, z kolej przebiegnięty był mnożony przez 3 zł.  W maratonie wzięło udział blisko 250 osób. W ciągu 24 godzin biegacze pokonali dystans 875 km a rowerzyści 2 778 km. Warto zaznaczyć, że nie było momentu by któryś z rowerków lub jakakolwiek bieżnia stała pusta i nie nakręcała kilometrażu. Zamianą uzbieranych kilometrów na pieniądze zajęła się firma Wood-Mizer za co należą się szczególne podziękowania.

W tym roku cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na wsparcie działalność Ochotniczej Straży Pożarnej Koło nad Wartą.

Organizatorem wydarzenia był: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole, Powiat Kolski, Stowarzyszenie Malinowa Mamba oraz Wood-Mizer.