Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

Ruszyła VIII edycja Grand Prix Koło

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 19 Marzec 2024  08:13:28
start biegu Grand prix Geberit 2024
Ruszyła VIII edycja Grand Prix Koło. Urbaniak i Walczak-Pecyna najlepsi w biegu, Kowalak i Karczewska najszybsi w nordic walking. W sobotę 16 marca wystartowała 8 edycja kolskiego Grand Prix. Cykl rozpoczął się biegiem o Puchar Dyrektora firmy Geberit. Zawody zgromadziły blisko 180 biegaczy i kijkarzy, którzy rywalizowali na 5 km trasie wytyczonej na wałach wzdłuż Warty. Start i meta biegu zlokalizowane były na Stadionie Miejskim MOSiR.

Po samotnym finiszu, zwycięzcą biegu z czasem 17 minut oraz 22 sekund został Dominik Urbaniak - reprezentant No Name Team. Drugie miejsce zajął Dariusz Jankowiak (17:36), a na najniższym stopniu pudła stanął Kacper Koszal (17:40).
Wśród kobiet najszybsza była też reprezentantka No Name Team - Michalina Walczak-Pecyna z wynikiem 19:44. Drugą lokatę wywalczyła Żaneta Kowalczyk (19:56). Podium uzupełniła Monika Wojciechowska (20:08).
Konkurencję nordic walking wygrał Robert Kowalak (29:54), który zdecydowanie wyprzedził Michała Osińskiego (33:06) i  Radosława Wypychowskiego (33:42). Wśród Pań na najwyższym stopniu podium stanęła Agnieszka Karczewska (36:01). Kolejne miejsca zajęły Marta Pawlak (36:57) i Ewa Okupnik-Kicińska (37:20).
W klasyfikacji drużyn biegu o Puchar Dyrektora firmy Geberit najlepsza okazała się ekipa Koszal Triathlon. Drugie miejsce zajęła drużyna No Name Team a trzecia lokata przypadła grupie Koło Biega.
Na mecie na zawodników prócz pamiątkowych medali czekał okazały pakiet regeneracyjny. Bezpośrednio po biegu najlepszych zawodników nagradzali Wiceburmistrz Miasta Koła Lech Brzeziński i Dyrektor Geberit Tomasz Pronin.
Drugi bieg tegorocznego cyklu Grand Prix Koła odbędzie się 6 kwietnia. Zawodnicy ścigać się będą o Puchar prezesa firmy Wood Mizer a trasa biegu wynosić będzie 10 km.