Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

Olimpia Koło 2010 zdobywcą Pucharu Prezesa Firmy Wood-Mizer w rozgrywkach Małej Kolskiej Ligi

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 13 Luty 2023  11:05:14
uczestnicy małej kolskiej ligi 2022 2023
uczestnicy małej kolskiej ligi 2022 2023
X jubileuszowy sezon Małej Kolskiej Ligi za nami. W ostatnią niedzielę rozegrana została IV runda sezonu 2022/2023 w której, piłkarze walczyli o Puchar Prezesa Firmy Wood-Mizer.

 

Drużyny z Koła nie były zbyt gościnne i zajęły trzy pierwsze miejsca w tegorocznych rozgrywkach. Walka o pierwsze miejsce toczyła się do ostatniego meczu w którym, Olimpia Koło 2010 bo bardzo ciekawym, wyrównanym meczu wygrała 2:1 z Olimpią Koło 2011 czym zapewniła sobie triumf w całych rozgrywkach. Na trzecim miejscu podium sezon zakończyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Koła, którzy w całych rozgrywkach najczęściej pokonywali bramkarzy rywali strzelając im 74 bramki. Prawię połowę tych bramek ( dokładnie 36)  strzelił Bartosz Dębiński co dało mu tytuł Króla Strzelców Małej Kolskiej Ligi. Tuż za podium uplasował się GKS Osiek Wielki, który w bezpośrednim meczu o czwarte miejsce wygrał 1:0 z Górnikiem Kłodawa. Trzy wygrane i zdobycie 9 pkt. w ostatniej rundzie dało awans drużynie Straszkovi Straszków na szóste miejsce. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny GTS Błękitnych Mąkolna oraz Orła Grzegorzew.

Swoją obecnością ceremonię zakończenia rozgrywek zaszczycił Pan Robert Bagiński Prezes Firmy Wood-Mizer, który wspólnie z Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole Panem Jarosławem Kawką wręczyli dyplomy, puchary oraz nagrody ufundowane przez Firmę Wood-Mizer.

W trakcie całego sezonu w 8 zgłoszonych drużynach zagrało ponad 70 piłkarzy i piłkarek, którzy rozegrali  54 mecze strzelając w nich 318 bramek.