Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

II Beefteka MTB Koło dla Mariusza Gila i Eweliny Miernik

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 23 Maj 2023  11:20:27
kolarze na trasie MTB Maraton
kolarze na trasie MTB Maraton
II Beefteka MTB Koło dla Mariusza Gila i Eweliny Miernik. Bartosz Bejm i Ilona Rybarczyk najlepszymi zawodnikami z powiatu kolskiego. W minioną sobotę dąbrowickie lasy ponownie były areną zmagań kolarzy MTB którzy rywalizowali w drugiej edycji Beefteka MTB Koło. W klasyfikacji OPEN mężczyzn najszybszym zawodnikiem okazał się być Mariusz Gil z Strzelec Krajeńskich a OPEN kobiet Ewelina Miernik z Konina. Najlepszymi zawodnikami z regionu zostali Bartosz Bejm oraz Ilona Rybarczyk.

20 maja w Dąbrowicach Starych zorganizowana została druga edycja wyścigu Beefteka MTB Koło. Sobotnia rywalizacja toczyła się na 25 kilometrowym dystansie. Trasa prowadziła ścieżkami i duktami lasów na terenie Nadleśnictwa Koło Leśnictwa Kościelec i składała się z dwóch pętli. Centrum zawodów zlokalizowane było bezpośrednio przy byłej Restauracji „Gościniec Zerwikaptur”. Na starcie zawodów stanęło 80 miłośników kolarstwa górskiego z całej Polski. Stawką wyścigu prócz miana najlepszego kolarza zawodów były wysokie nagrody pieniężne i cenne bony upominkowe. Tuż przed wystrzałem startera w powietrzu czuć było, że wszyscy traktują rywalizację bardzo poważnie a sami zawodnicy przygotowywali się w głębokim skupieniu i już 10 minut przed rozpoczęciem wyścigu zajmowali miejsca na linii startu. Tempo rywalizacji od początku było bardzo mocne. Mimo wymagającej trasy najlepsi zawodnicy nie szczędzili „gazu” na żadnym jej fragmencie. Sama rywalizacja była zacięta do ostatnich metrów. Tak równa rywalizacja spowodowała, że organizatorzy już po pierwszej pętli przygotowywali się na fotofinisz, rostawiając dodatkowe osoby z włączonymi smartfonami z nagrywaniem. Na ostatniej prostej koło w koło jechali Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich i Kamil Kuszmider z Płońska. Jednak na ostatnich metrach więcej pary zachował Gil i to on wygrał rywalizację zaledwie o kilka centymetrów. Obaj zawodnicy osiągnęli świetny czas 0:55:35 czyli znacznie poniżej 1 godziny. Uzyskali dużą przewagę nad resztą zawodników o ponad 3 i pół minuty wyprzedzając resztę stawki. Trzecie miejsce z czasem 0:59:10 uzyskał zwycięzca ubiegłorocznej edycji Albert Fokt z Kalisza.

Wśród kobiet najszybsza była Ewelina Miernik z Konina z czasem 1:09:39, która o 2 minuty wyprzedziła Małgorzatę Zimnicką z Łasku. Trzecia była Elżbieta Baranowska z Turku z czasem 1:27:18.

Rozdano także nagrody dla najlepszych zawodników z regionu kolskiego. Podobnie jak w poprzednim roku „Najtwardszym kolskim wentylem” został Bartosz Bejm, który był 8 w klasyfikacji generalnej z czasem 1:01:38. Wśród kobiet „Najszybszą kolską szprychą” okazała się Ilona Rybarczyk, która uzyskała wynik 1:29:26.