Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

IV edycja charytatywnego Maratonu 24 h Pod dachem

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 06 Listopad 2023  11:40:09
plakat maraton 24h pod dachem
plakat maraton 24h pod dachem
18 listopada 2023 o godzinie 10:00 wystartuje 4 już charytatywny „Maraton 24 h Pod dachem”. Tradycyjnie do dyspozycji mamy 4 bieżnie i 4 rowery. W tym roku cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na zakup sprzętu sportowego wspierającego aktywność fizyczną, pasję i rehabilitację uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Mikołaja w Kole.

„Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Świętego Mikołaja w Kole kształci uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, starając się przygotować ich do pełnienia różnych ról społecznych oraz autonomicznego rozwoju i aktywnego życia. Placówka istnieje od 1973 roku i ma w ofercie, oprócz zajęć przedszkolnych, szkolnych i zawodowych, wiele programów terapii i rehabilitacji specjalistycznych. Nowy sprzęt sportowo-rekreacyjny z pewnością pomoże uczniom przezwyciężać własne ograniczenia, uruchomi kreatywność i doda wiary we własne możliwości”.

Zapisy na „Maratonu 24 h Pod dachem” ruszają 9 listopada 2023 od godz. 9.00.

Tradycyjnie organizatorami  wydarzenia są:  Fundacja Wood-Mizer, Stowarzyszenie Malinowa Mamba, Powiat Kolski  i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole.