Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

IV edycja charytatywnego Maratonu 24 h pod dachem

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 20 Listopad 2023  08:44:37
zdjęcie grupowe maraton 24 h 2023
zdjęcie grupowe maraton 24 h 2023
Za nami IV już charytatywny „Maraton 24 h Pod dachem”. W tym roku cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na zakup sprzętu sportowego wspierającego aktywność fizyczną, pasję i rehabilitację uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Mikołaja w Kole.

Biegacze mieli do dyspozycji 4 bieżnie, natomiast rowerzyści 5 rowerów. W tym roku organizatorzy podjęli decyzję, o wstawieniu dodatkowego roweru  na którym jechał znany zawodnik sportów MTB Bartosz Bejm. Pan  Bartosz jechał na rowerze przez 24 godziny wykręcając bardzo dobry wynik 687 km. Biegacze pokonali dystans 829,5 km, a rowerzyści 3227 km. Warto zaznaczyć, że nie było momentu by któryś z rowerków lub jakakolwiek bieżnia stała pusta  i nie nakręcała kilometrażu. Podsumowując tegoroczny Maraton zebraliśmy łącznie  15.000,00 zł

Tradycyjnie wydarzenie było możliwe dzięki świetnej współpracy z Fundacją Firmy Wood-Mizer, Stowarzyszeniem Malinowa Mamba i Starostwem  Powiatowym  w Kole. W cała akcję włączył się również Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowaczy angażując dzieci i wychowawców do czynnego uczestnictwa w wydarzeniu.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w tej ważnej inicjatywie, wspierając swoim wysiłkiem fizycznym bądź finansowym Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy. Słowa uznania kierujemy również pod adresem naszych  stowarzyszeń, jednostek i firm: Koło Biega, MTB Koło, New4You, OSP Koło nad Wartą, Fit Art, Pizeria K2, Zajazdu Leśnego w Borysławicach, Panu Bartkowi Bejm oraz  Miejskiemu Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji, który za przejechane kilometry swoich pracowników postanowił również wesprzeć to wydarzenie finansowo płacąc za każdy kilometr.