W sobotę 18 maja odbyły się ostatnie zawody pod szyldem Grand Prix Koło 2024

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 22 Maj 2024  07:21:28
bieg grand prix  malinowa mamba 2024
bieg grand prix malinowa mamba 2024
Puchar Malinowej Mamby w biegach dla Żanety Kowalczyk i Filipa Siwiaka oraz Agnieszki Karczewskiej i Michała Osińskiego za konkurencję nordic walking. VIII edycja Grand Prix Koło dobiegła do końca.

W sobotę 18 maja odbyły się ostatnie zawody pod szyldem Grand Prix Koło 2024. Ponownie cykl zamknięty został biegiem o Puchar Malinowej Mamby w Dąbrowicach Starych. Na starcie finałowego biegu stanęło 163 zawodników. Warunki pogodowe sprzyjały rywalizacji gdyż temperatura wynosiła około 18 stopni Celsjusza a do tego poczuć można było lekkie i chłodzące podmuchy wiatru. Idealnie jednak niebyło gdyż ze względu na panującą suszę w dąbrowickich lasach unosił się nieznośny kurz. Uczestnicy wystartowali punktualnie o godzinie 9:30 i pokonywali trasę wytyczoną duktami i drogami leśnymi. Kijkarze ścigali się na 5 km a biegacze tym razem mierzyli się z dwukrotnie dłuższym dystansem. Sygnał do startu biegu dał Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole - Mariusz Hanefeld. Jako pierwszy linię mety minęli zawodnicy nordic walking. Zwycięzcą tej konkurencji został Michał Osiński. Finiszował on z czasem 31:55. Drugą lokatę zajął Robert Kowalak (32:01), a trzecie miejsce zdobył Radosław Wypychowski (37:51). Wśród Pań ponownie najszybsza była Agnieszka Karczewska, która wpadła na metę z wynikiem 38:42. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Marta Pawlak (39:05), a na trzeci stopień podium wskoczyła Ewa Kicińska-Okupnik (39:55). Z kolej tryumfatorem biegu został Filip Siwiak, który na pokonanie 10 km potrzebował 37 minut i 14 sekund. Drugi kreskę minął Dominik Urbaniak (37:21) wyprzedzając na ostatnich metrach trzeciego Łukasza Wojnickiego (37:30). W biegu kobiet równych sobie nie miała Żaneta Kowalczyk. Zawodniczka z Izbicy Kujawskiej do mety dobiegła z czasem 41:37. Drugie miejsce zajęła Justyna Wałowska (41:52), a trzecią lokatę wywalczyła Michalina Walczak (42:49). W klasyfikacji drużynowej o Puchar Malinowej Mamby zwyciężyła ekipa Koszal Triathlon. Drugie miejsce zajęła drużyna No Name Team. Na najniższy stopniu podium sklasyfikowana została grupa Koło Biega. Do mety dotarło 122 biegaczy i 41 kijkarzy. Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale a na tych najbardziej regularnych drewniane podstawki, które eksponować będą zebraną przez zawodników kolekcje 4 medali tegorocznego cyklu tworząc wyjątkową i okazałą pamiątkę.

Bieg Malinowej Mamby był ostatnim wyścigiem tegorocznego cyklu Grand Prix Koło. Bezpośrednio po zawodach dokonano podsumowania VIII edycji. Najlepszych zawodników uhonorowywali Wiceburmistrzyni Monika Ciesielska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole Mariusz Hanefeld oraz Prezes Malinowej Mamby Mariusz Kwarciński. Mistrzostwo w biegach klasyfikacji Open Mężczyzn wywalczył Dominik Urbaniak z Grzegorzewa. Drugą lokatę zajął Siwiak Filip z Inowrocławia. Na najniższym stopniu podium stanął Kacper Koszal z Konina. Wśród Pań klasyfikacji Open na najwyższym stopniu podium uplasowała się Żaneta Kowalczyk z Izbicy Kujawskiej. Drugie miejsce przypadło Michalinie Walczak-Pecynie z Budzisławia Starego. Trzecią lokatę zajęła Justyna Wałowska również z Budzisławia Starego.

W sobotę poznaliśmy rozstrzygnięcia we wszystkich kategoriach wiekowych, które przedstawiają się następujące:

M 50-59: 1. Dariusz Urbaniak 2. Franciszek Waloszek 3. Krzysztof Nowacki;

M 60+: 1. Marek Bocian 2. Marek Świtaj 3. Krzysztof Chrzanowski.

W rywalizacji drużyn najlepszą okazała się być debiutująca w zawodach Grand Prix Koło ekipa Koszal Traithlon. Drugą lokatę wywalczył mistrz poprzedniego sezonu grupa No Name Team. Trzecie miejsce zajęła ponownie Kolka Team.

Najlepszym zawodnikiem nordic walking 2024 roku został Michał Osiński z Łodzi. Drugie miejsce zajął Robert Kowalak z Kostrzyna. Na ostatnim stopniu pudła zameldował się Radosław Wypychowski z Bielaw. Z kolej w generalce nordic walking kobiet zwyciężyła Agnieszka Karczewska z Żychlina. Na drugim miejscu stanęła Ewa Okupnik-Kicińska z Koło. Na najniższym stopniu  Marta Pawlak z Powiercia.

Tradycyjnie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji Grand Prix Koło. Zachęcamy do śledzenia komunikatów na stronie www.mosir.kolo.pl oraz profilu Facebookowym.