Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

Modernizacja zaplecza turystycznego na Stadionie

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 04 Czerwiec 2024  07:21:52
altana stadion
altana stadion
Stadion Miejski MOSiR przy ulicy Sportowej wzbogacił się o kolejne elementy infrastruktury. Tym razem rozbudowano i zmodernizowano zaplecze turystyczne. Projekt ten zrealizowany został dzięki inicjatywie mieszkańców a sfinansowany został ze środków budżetu obywatelskiego.

 

W ramach zadania powstała wiata drewniana z dachem dwuspadowym o powierzchni 32 m2, zamontowano samoobsługową stację do naprawy rowerów oraz wykonano palenisko z kostki grafitowej. Zmodernizowana infrastruktura służyć będzie wszystkim mieszkańcom Koła a szczególnie uczniom i nauczycielom, lokalnym firmom, stowarzyszeniom oraz klubom sportowym które teraz będą mogli  zorganizować komfortowo i bezpiecznie spotkania integracyjne z ogniskiem.

Oficjalne oddanie nowych elementów zaplecza turystycznego odbyło się w środę 29 maja w trakcie Festynu Miasto i Mundurowi Dzieciom w obecności Wiceburmistrz Moniki Ciesielskiej, pomysłodawcy projektu Mariusza Kwarcińskiego, wykonawcy Jarosław Piórkowski z firmy KERRIA oraz Dyrektora MOSiR w Kole Jarosława Kawki.